Równowaga organizmu

W przygotowaniu do ciąży najważniejsze jest, aby organizm znalazł się w równowadze.

Zarówno kobieta jak i mężczyzna mają wpływ na potencjał genetyczny, czyli mogą programować zdrowie dziecka. Dlatego para powinna zadbać o właściwy styl życia już na etapie planowania potomstwa. Należy wzmocnić i odbudować organizm, aby uniknąć problemów z poczęciem, utrzymaniem ciąży, rozwiązaniem oraz regeneracją po porodzie.

 W gabinecie dietetyka skupiamy się na:

* wprowadzeniu zbilansowanych posiłków

* wsparciu układu hormonalnego

* uregulowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania

* ustabilizowaniu masy ciała

*uzupełnieniu niedoborów

*uregulowaniu gospodarki węglowodanowej

*uregulowaniu aktywności fizycznej

*uregulowaniu snu i regeneracji

*wyciszeniu stanów zapalnych

* wsparciu przy leczeniu zakażeń,

Dlaczego?

Ponieważ głównymi przyczynami niepłodności męskiej są: nieprawidłowa masa ciała, stres, stosowanie używek, sterydów i przegrzewanie jąder. Podwyższona temperatura zaburza proces spermatogenezy, dlatego używając termicznej odzieży, podgrzewając fotele w aucie, nosząc telefony komórkowe w kieszeni spodni czy trzymając laptop na kolanach, mężczyźni obniżają jakość plemników.

W przyczynach niepłodności kobiet wymienia się głównie: nadmierną bądź zbyt małą masę ciała, insulinooporność, cukrzycę, zespół policystycznych jajników, autoimmunologię czy nieprawidłowe poziomy wit. B12 i D3, ferrytyny oraz  homocysteiny.

Współpraca potencjalnych Rodziców z dietetykiem i lekarzami specjalistami daje wymierne i realne efekty. Tylko wielopłaszczyznowe podejście, znalezienie przyczyny i przywrócenie równowagi prowadzi do osiągnięcia celu i realizacji planów.  

Karolina Chęś – dietetyk, fitoterapeuta, założycielka Akademii Równowagi.

Promuje racjonalne podejście do żywienia. Prowadzi edukację żywieniową mającą na celu zmianę nawyków. Uważa, że aby przywrócić równowagę organizmu, należy skupić się przede wszystkim na sygnałach, jakie wysyła ciało. W gabinecie Akademia Równowani dopasowuje rozwiązania do indywidualnych potrzeb i stylu życia każdego Pacjenta. Działa wielopłaszczyznowo i wychodzi poza schematy. Jej misja to dzielenie się wiedzą, doświadczeniem oraz rozwijanie świadomości ludzi, którzy chcą żyć w harmonii. Cały czas się rozwija, biorąc udział w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach.

Brak możliwości komentowania.