Kampania #zanimzajdziesz ma uświadomić przyszłym Rodzicom jak ważną kwestią jest ŚWIADOME i WSPÓLNE przygotowanie się do ciąży – podobnie jak do ślubu. Bez względu na to, na jakim etapie wiedzy jesteście teraz.
Jeśli spodziewacie się pierwszego dziecka, to nie martwcie się, że czegoś nie wiecie! To jest zupełnie normalne! Wiedza i doświadczenie przyjdą z czasem! Liczy się to, że poszukujecie informacji. Ciąża to fascynująca przygoda i naprawdę warto, abyście bezpiecznie dotarli do jej kresu, żeby móc cieszyć się z narodzin nowego członka Waszej Rodziny.
Jeśli zostajecie Rodzicami po raz kolejny, to być może są obszary, których jeszcze nie doświadczyliście w swoim macierzyństwie i chcecie się w nich wzmocnić.
Projekt #zanimzajdziesz ma pomóc głównie tym Kobietom i Parom, które nie mają wiedzy, o co powinny zadbać, PRZED ROZPOCZĘCIEM STARAŃ O DZIECKO – zarówno w sferze emocjonalnej, zdrowia i aktywności fizycznej.
Zapewne zastanawiacie się, dlaczego to robimy? Otóż w naszej pracy – douli i dentystki – często spotykamy się z Kobietami, którym z powodu zagrożenia ich lub dziecka zdrowia i życia nie możemy pomóc! Sytuacji, w których byłyśmy bezsilne ze względów medycznych, było tak wiele, że postanowiłyśmy COŚ z tym zrobić. Uważamy, że najlepszą metodą na poprawę świadomości społeczeństwa jest edukacja.
Justyna Chmiel /DUCH/ o projekcie #zanimZajdziesz mówi, że jest dla niej ważny, bo do tak ważnego wydarzenia trzeba się przygotować tak, jak kobiety przygotowują się do ślubu, tworząc wedding planner. Jest zadania, że trzeba przepracować pewne rzeczy w głowie zanim się zajdzie w ciążę. Uważa, że poród to magiczne wydarzenie w życiu Kobiety i Rodziny, dlatego czuje się wyróżniona za każdym razem, kiedy jako doula może wziąć w nim udział.
Maria Lorentowicz-Zagalak /ZDROWIE/ o projekcie #zanimZajdziesz mówi, że jest dla niej połączeniem misji i kultywowania rodzinnych tradycji, w duchu których wyrosła. – Edukacja kobiet od zawsze była istotna w mojej rodzinie. Babcia – Lidia Lorentowicz – przed II wojną światową ukończyła Wydział Chemii na Politechnice Lwowskiej, znała biegle 4 języki. Mama – Halina Lorentowicz jest okulistką – od 50 lat leczy dorosłych i dzieci. Dziadek stryjeczny Leonard Lorentowicz był profesorem Ginekologii, patriotą i społecznikiem, który rozpropagował Uzdrowisko Ciechocińskie w Warszawie. Wybór drogi leczenia holistycznego był dla mnie naturalny – wyjaśnia.
Akcja #zanimZajdziesz pomaga bydgoskim kobietom się edukować – Kobiety same muszą zadbać o swoje zdrowie!